Olej rycynowy to cud za 2-5 zł z osiedlowej apteki. Jeśli chcecie zminimalizować ilość kosmetyków i tanio, świadomie i naturalnie dbać o urodę – ten olej to absolutny must have.
Z dobrodziejstw oleju rycynowego korzystamy głównie przy problemach z zaparciami – ma właściwości silnie przeczyszczające. I właśnie taką informację znajdziemy na buteleczce: lek przeczyszczający. Jednak nie dajcie się zwieść! To tak naprawdę ułamek zastosowań oleju rycynowego. Zadba o twoje ciało od stóp do głów. Poważnie 🙂 Gdzie zatem sprawdzi się olej rycynowy?
-
Twarz
Rozjaśni przebarwienia na twarzy. W niektórych przypadkach nawet doprowadzi do ich całkowitego zniknięcia. Wcieraj okrężnymi ruchami olej w przebarwienie – najlepiej dwa razy dziennie. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć po dwóch tygodniach.
Pomoże w walce z wypryskami. Zawarty w oleju kwas rycynowy ma działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe. W dokładnie oczyszczoną skórę twarzy wetrzyj na noc odrobinę oleju. Rano wypryski powinny zniknąć.
Zapobiega zmarszczkom, nawilża i ujędrnia skórę. Bardzo dobrze sprawdza się wcierany w okolice oczu. Przetestuj go jako swój nowy i tańszy krem pod oczy 🙂 Jeśli chcesz, możesz nałożyć olej na całą twarz – nawilży i przyjemnie napnie skórę. U mnie świetnie działa na przesuszone policzki zima. Ma działanie łagodzące, więc będzie niezastąpionym nawilżaczem na spękane usta (chociaż tutaj polecam miód gryczany – też nawilży, a na koniec można wszystko zjeść!).
Oczyszczanie twarzy olejem rycynowym daje świetne efekty. Osobiście nie mam tyle cierpliwości i czasu, jednak jeśli macie ochotę – koniecznie spróbujcie. Olej idealnie zmywa makijaż, nie wysusza skóry, nawilża i oczyszcza pory. Jedyny minus to czas – potrzebujemy go dużo więcej niż przy tradycyjnym demakijażu. Próbowałam kilka razy i efekt był zadziwiający – mniejsza produkcja sebum (latem!), podrażnienia zniknęły, a ja czułam, że w sumie krem jest zbędny. Skóra była gładka, napięta i pachnąca jak pupa niemowlaka.
-
Wszystkie chciane włosy na twoim ciele
Włosy, brwi i rzęsy chłoną olej rycynowy jak szalone. Na brwi i rzęsy nakładaj niewielką ilość oleju starą szczoteczką od tuszu do rzęs. Olej skutecznie je odbuduje, nawilży, przyspieszy wzrost. Odżywione i zdrowe brwi i rzęsy nie będą wypadać. Olej rycynowy nałożony na włosy zadziała tak samo – przesuszone końcówki nawilży, nałożony na skalp będzie stymulował wzrost włosów. Uważaj jednak – olej ma właściwości przyciemniające włosy. Nie może być też stosowany jako zamiennik odżywki do włosów. Jeśli masz wysokoporowate włosy, stosuj olejek raz, dwa razy w tygodniu. Przy niskoporowatych – raz na półtora lub dwa tygodnie. Jeśli zobaczysz, że olej zamiast nawilżacz, przesusza ci włosy, to sygnał, że nakładasz go za często lub zbyt dużo.
-
Dłonie i paznokcie
Rozdwajające się, słabe i krótkie paznokcie to zadanie, z którym olej rycynowy radzi sobie śpiewająco. Regularnie wcierany w płytkę skutecznie wzmacnia, wybiela i stymuluje wzrost paznokci. Możesz wcierać go w całe dłonie, skórki – nawilży je i ułatwi ich odsuwanie. Uważaj jednak – podbudza do wzrostu tak samo pazurki jak i skórki 🙂 No ale coś za coś. Zawsze miałam problem z krótki i łamliwymi paznokciami. Olej wcieram, powiedzmy, że regularnie, od trzech miesięcy, 2 – 3 razy dziennie i wreszcie mogę się pochwalić zdrowymi paznokciami.
-
Stopy
Zmiękcza naskórek – niezastąpiony na spękane po lecie i zmęczone zimowym obuwiem stopy. Wymocz stopy, osusz i wetrzyj olej rycynowy w stopy. Załóż bawełniane skarpetki i idź spać. Na drugi dzień zobaczysz dużą różnicę. Olej działa lepiej niż niejeden krem zmiękczający do stóp.
-
Brzuch, uda, pośladki
Na koniec radosna nowina dla przyszłych mam (i nie tylko). Jeśli przerażają was ceny kosmetyków “przeciw rozstępom” – olej rycynowy przybywa wam na ratunek. Możecie go bezpiecznie stosować podczas ciąży wcierając w miejsca narażone na powstanie rozstępów (brzuch, pupa, uda). Jeśli chciałabyś chociaż troszkę zmniejszyć widoczność tych, które dopiero co się pojawiły, zmieszaj olej rycynowy z migdałowym (proporcje 1:2 łyżek) i wcieraj w rozstępy.
Jak widzicie używanie oleju rycynowego przynosi ogromne korzyści skórze, włosom i paznokciom. Jednocześnie taki kompleksowy kosmetyk kosztuje niewiele. Zestaw ceny kosmetyków, których używasz z ceną oleju rycynowego i zobaczysz, jak bardzo przepłacasz. Owszem, olej nie ma zapachu nadmorskiej bryzy czy kwiatu magnolii, ma też, jak to olej, lepką i lejącą się konsystencję. Jednak te niewielkie “wady” giną przy korzyściach.
Przed rozpoczęciem kuracji olejkiem rycynowym, koniecznie zróbcie zdjęcie tej części ciała nad którą chcecie pracować. Ja niestety zapomniałam i teraz żałuję – widzę efekty, niestety zawsze fajniej jest zestawić dwa zdjęcia i z podziwem pokiwać głową nad postępem. 🙂
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem olejku rycynowego i przy okazji chcesz wesprzeć mojego bloga, użyj proszę któregoś z tych linków:
Olej rycynowy z powyższej recenzji KLIK!
Naturalny olejek rycynowy BIO KLIK!
KTC olej rycynowy KLIK!
Dziękuję!