Niezwykle ciężko było mi napisać tytuł tego wpisu. Trzy razy go zmieniałam i zastanawiałam się, czy nie brzmię arogancko, pretensjonalnie, wreszcie – czy aby na pewno jestem niesamowita? Bo uważam się za dość zwykła kobietę, która ma zalety, ale również szereg wad, zarówno fizycznych, jak i psychicznych (o, tych to mam masę!). A potem solidnie puknęłam się w czoło.

Przyznajcie, co pomyślałyście po przeczytaniu tytułu notki? Że jestem zarozumiała? Pewna siebie? A może, że będzie to kolejny w sieci post o wielkiej samoakceptacji bez granic?

Dzisiaj miałam odpuścić sobie większość aktywności w sieci. Miałam świętować dzień kobiet relaksem i drobnymi przyjemnościami, tak jak lubię. Jednak przeglądając e-maile, natknęłam się na ciekawą informację prasową i po prostu musiałam Was o niej poinformować. I stąd dzisiejszy wpis, pozornie dziwny tytuł i te górnolotne wstępy.

Akcja #JestemNiesamowita

Znacie Kontigo? To taka sieciówka drogerii, w której znajdziecie mazidła wszelakie do twarzy, ciała i poprawy nastroju. Założycielką jest fajna kobieta, która jako dziecko mieszkała w Polsce, potem wyjechała, a kiedy wróciła parę lat temu, to tak już tu została. Bo Warszawa skradła jej serce (wcale się nie dziwię). Rita Amaral, bo o niej mowa, zdała sobie sprawę, że próbuje poprzez markę Kontigo sprzedawać wizję, w której każda z nas jest piękna i niesamowita i jednocześnie… sama miała problem, aby powiedzieć o sobie, że jest niesamowita. Czujecie? Kobieta, która stoi za powstaniem i sukcesem sieci drogerii, nie potrafiła przyznać, że fajna z niej babka. Brzmi dziwnie lub kokieteryjnie? A ile z Was jest w stanie tu i teraz, z pełnym przekonaniem powiedzieć, że JEST NIESAMOWITA?

Bo ja nie potrafię. I uważam, że to bardzo duży problem, z którym mogę zacząć walczyć. Od teraz.

60% Polek nie powie o sobie „Jestem niesamowita”

Zespół Kontigo zbadał problem pewności siebie wśród Polek. No dobrze, może nie zbadał, bo nie są to wieloletnie badania naukowe, a jedynie ankieta na próbie 300 kobiet w wieku 18 – 35 lat, jednak wyniki dają do myślenia. Niemal 60% ankietowanych kobiet nie określiłoby się słowami „jestem niesamowita”. Dla ponad jednej trzeciej Pań (31%) mówienie o sobie dobrze, stanowi dużą trudność. Jednocześnie przyznały, że głośne wypowiedziane zdanie „jestem niesamowita”, wzbudziło w nich pozytywne emocje, uczucie siły i pewności. Wypisanie trzech powodów, cech charakteru, talentów, czegokolwiek, co im przyjdzie do głowy i jest w nich dobre, było ćwiczeniem, które pomogło uzmysłowić, że rzeczywiście są niesamowite.

Ciekawa jestem, jakie wyniki byłyby wśród kobiet 35+. Wieść gminna niesie, że im kobieta starsza, tym bardziej docenia to, co dostała od natury i akceptuje niedoskonałości. Musi coś w tym być, bo po sobie widzę, że jako dwudziestolatka patrzyłam na siebie dużo krytyczniej niż teraz.

Jestem niesamowita

To co, walczymy z tym samobiczowaniem? Mamy ku temu fajną okazję, Dzień Kobiet! Ja zacznę.

Jestem niesamowita, bo potrafię i chcę słuchać innych. Ludzie mnie fascynują i chcę im pomagać.

Jestem niesamowita, bo mam odwagę spełniać swoje marzenia. Rzuciłam pracę w korporacji, długo się miotałam, aż wreszcie postawiłam wszystko na jedną kartę. Cieszę się, że to czytasz, bo to oznacza, że wspierasz moją decyzję.

Jestem niesamowita, bo mam rozległe zainteresowania i nie chcę z żadnego zrezygnować. Mój świat kręci się wokół zagadnień związanych z urodą, zdrowiem i… grami wideo. Jestem dumna z tego, że łamię dziwne stereotypy kobiety i gracza w Polsce.

Uff. Zrobiłam to. Rzeczywiście poczułam się lepiej, silniej. Fakt, że te słowa zostaną już zapewne na zawsze w internecie tylko mnie uskrzydla. 🙂

Wy też jesteście niesamowite!

Nie musicie się wywnętrzać. Nie proszę Was o pisanie publicznie, dlaczego jesteście fajne. Możecie, do czego mocno zachęcam, jednak nie róbcie nic na siłę. Na początek naskrobcie trzy swoje dobre cechy i zachowajcie je tylko dla siebie. Patrzcie na te cudowne cechy codziennie, dopisujcie nowe, pamiętajcie, że jesteście wyjątkowe, cudowne i silne. Bądźmy dobre dla siebie i innych.

Na koniec mam dla Was konkurs z okazji Dnia Kobiet. Szczegóły, zasady oraz zgłoszenia możecie wrzucać pod najnowszym postem na instagramie, o tutaj:

https://www.instagram.com/p/Buv0VaTACu8/

Skomentuj przez Facebooka!