Trening interwałowy z Ewą Chodakowską | rzeklam.pl blog kosmetyczny | blog urodowy

Trening interwałowy z Ewą Chodakowską

Trening interwałowy z Ewą Chodakowską

Jakiś czas temu odstawiłam ćwiczenia z Ewą: były dla mnie zbyt mało dynamiczne – wolę taneczne ruchy, no co zrobić 🙂

Dzisiaj jednak stwierdziłam, że mam ochotę na trening interwałowy, czyli taki, w którym w krótkim czasie wykonujemy ćwiczenia o zmiennej intensywności.  W ten sposób ciało zostaje zmuszone do większego wysiłku niż przy długich ćwiczeniach o stałej lub małej intensywności. Koniec końców – 30 minut interwałów sponiewiera nas bardziej niż godzinny trucht.

Szukałam klasycznej przeplatanki szybkie ćwiczenie – wolne ćwiczenie, tak na 30-40 minut na youtube i w oko wpadł mi całkiem nowy zestaw Ewy nagrany dla Detocell Academy.

Trening składa się z 5 rund, w każdej z nich mamy minutowe ćwiczenie o dużej intensywności, potem dwa o zdecydowanie mniejszej. Przy niektórych można naprawdę przyjemnie odpocząć 🙂

Licznik w prawym górnym rogu nie tylko pomaga kontrolować czas, ale i motywuje. Dużo łatwiej wykonać ostatnie przysiady, kiedy widzisz, że tak niewiele zostało do końca.

Uwaga!  Nie próbuj ćwiczyć bez sportowych butów! Trening może być nieodpowiedni dla osób, które mają problem z kolanami i stopami. Uważajcie zwłaszcza w rundzie 4 i 5!

Do ostatniej rundy i rozciągania potrzebna będzie mata.

Skomentuj przez Facebooka!


Related Posts

Jakie hantle wybrać do domowych ćwiczeń?

Jakie hantle wybrać do domowych ćwiczeń?

Hantle i ciężary to jeden z podstawowych elementów domowej siłowni. Niemal każdy program treningowy wymaga dodatkowego obciążenia. W wielu z nich istotne jest też tempo wykonywanych ćwiczeń, a każda nadprogramowa sekunda spędzona na zmianie ciężaru potrafi skutecznie wybić z rytmu.

Trening w domu z Anią Lewandowską

Trening w domu z Anią Lewandowską

Wiedziałam, że prędzej czy później Ania Lewandowska nakręci taki zestaw treningowy. I choć nie jest to pierwszy trening, który dostajemy od Lewandowskiej, to bardzo cieszę się, że po raz kolejny zrobiła to nieco inaczej niż Ewa Chodakowska, do której lubi się ją porównywać. Skomentuj przez […]Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.