Zwierzaki! Kto ich nie lubi? Te mniej i bardziej puchate są obecnie w codziennym życiu wielu z nas. I jeśli Twoja przyjaciółka, tata, ciocia czy babcia mają zwierzaka to wiedz, że najprawdopodobniej mają na jego punkcie bzika. Dlatego też obdarowanie ich zwierzakowym prezentem będzie strzałem w dziesiątkę!


Prezenty dla psiarzy i kociarzy

Większość waszych znajomych zapewne ma psa lub kota. Szczęśliwie, jest mnóstwo gadżetów, które uszczęśliwią psiarza i kociarza. Fajnym pomysłem jest dorzucenie do paczuchy świątecznej jakiegoś drobiazgu dla zwierzaka – smakołyka, zabawki lub zdjęcia pupila z właścicielem oprawionego w ładną ramkę ze zwierzęcym motywem.

Nie byłabym sobą, gdybym nie poleciła Wam kilku książek (tak, uważam, że książki są super). Jeśli do rodziny znajomych dołączył właśnie szczeniaczek, warto podrzucić im lekturę, która wiele wyjaśni i pozwoli im wychować fajnego psiaka. Mnie bardzo pomogło „Szczenię doskonałe” Bailey Gwen. Cenne będą również wszystkie inne pozycje książkowe poruszające problematykę behawioralną psów i kotów. Często wydaje nam się, że wiemy, o co chodzi zwierzakowi, jednak uwierzcie mi, wiele zachować czworonogów naprawdę nie jest takie oczywiste.

Nieoczywistym, ale jakże praktycznym, prezentem dla wielbiciela psów będą świece zapachowe. Kocham mojego Oriego, jednak „zapach” mokrego psa to naprawdę nie jest nic oszałamiającego. Naturalne świece zapachowe nie będą negatywnie wpływać na zwierzę (i na nas), a przy okazji zneutralizują nieprzyjemny zapach mokrej sierści.

Jeśli Wasz psiarz lubi długie spacery lub wręcz biega z psem, dobrym pomysłem będzie sprezentowanie mu zegarka fitnessowego, który nie tylko będzie mierzyć jego aktywność i stan zdrowia. I z pewnością motywować do jeszcze dłuższych spacerów z psem. Z korzyścią dla obojga. 🙂

Oczywistością, o której jednak warto wspomnieć, są wszelkie akcesoria z kocimi uszkami, korki do wina, formy do ciasta czy jajek sadzonych, kubki i biżuteria.


Coś puchatego dla każdego!

To, że ktoś nie ma zwierzaka, nie oznacza przecież, że ich nie lubi. Sama znam wiele kobiet, które przykładowo darzą ogromną sympatią króliczki, papugi, a jedna ma ogromne uwielbienie do… krów. Jeśli wiesz, że bliska Ci osoba ma takiego bzika, wykorzystaj to i dorzuć się do jej zwierzęcej miłości.


Na blogu znajdziecie także: