Podobno są ludzie, którzy nie lubią podróżować. Podobno, bo do tej pory poznałam jedynie takich, co kochają odkrywać świat lub tych, którzy z różnych powodów jeszcze nie spróbowali postawić stopy za swoje miejsce zamieszkania. Dla podróżników okazjonalnych i prawdziwych obieżyświatów przygotowałam miniściągę prezentową. Dzięki niej będziecie wiedzieć, co kupić pod choinkę tym, co zawsze są „w drodze”.


Prezenty dla których, którzy marzą o podróży

Każda podróż zaczyna się od marzenia. Potem oszczędzania góry pieniędzy, a na koniec planowania i mniejszego lub większego egzekwowania planu podróży. Podróżnik z przyjemnością otoczy się gadżetami, które odzwierciedlą jego pasję. Sprawdzi się elegancki zegar naścienny podróżnika. Aby jeszcze lepiej odliczać czas do wylotu, można sprawić naszemu obieżyświatowi zegarek nadgarstkowy, z dużą tarczą i mapą, skórzany, który mnie kojarzy się z gadżetem prawdziwego Indiany Johnesa. W deszczowe dni podróżnik będzie mógł się schować pod parasolem z mapą świata albo… pod cieplutką kołdrą w pościeli dla prawdziwego podróżnika-marzyciela.

No i oczywiście klasycznie mam również garść książkowych inspiracji dla obieżyświata. Warto zerknąć na książki o tym, jak robić zdjęcia i jak najwięcej wyciągnąć z każdej podróży, jak przestać marzyć i wreszcie zacząć odkrywać świat oraz na dobre przewodniki po regionie (polecam te od Lonely Planet), do którego chciałby się wybrać nasz Podróżnik.


Prezenty pod choinkę dla obieżyświatów

Jeśli wiecie, że bliski Wam Podróżnik wybiera się za jakiś czas w podróż, fajnie wyposażyć go w podróżoumilacze. Przyda się notes podróżny i etui na dokumenty oraz uroczy sekretnik, czyli ręcznie robiony zamykany medalion. Długie godziny w podróży upłyną przyjemniej z wygodną poduszką podróżną z… kapturem. Nie wiem, jak Wam, ale mnie w drodze często jest zimno. I ten kaptur to prawdziwe wybawienie. Podobnie jak kompaktowy koc podróżny! Miłośnicy kawy w długich podróżach z pewnością docenią aeropress, który zaparzy pyszną kawę, bez kompromisów. Tak, w podróży picie czegoś innego niż lurowata rozpuszczalna lub kawa za miliony z kawiarni jest możliwe 🙂

Backpackersi ucieszą się ze śpiwora, w którym można chodzić (ale to jest wygoda!) i latarki wodoodpornej z akumulatorem, która nigdy nie zawiedzie. Na wyprawy górskie przyda się bielizna termoaktywna oraz odzież membranowa.

Zestaw przetrwania podróżnika to także niezawodny scyzoryk, tu polecam tylko i wyłącznie scyzoryki Victorinoxa i woodo- i wstrząsoodporny powerbank, który przyjmie i odda mnóstwo energii. No i sprawa oczywista – te epickie podróże trzeba jakoś utrwalić. Można to robić telefonem, ale dużo łatwiej i lepiej, również jakościowo, zrobi to kamera GoPro.

A po wyjątkowej podróży obieżyświat będzie mógł „zdrapać” kolejne miejsce, kraj, region ze zdrapywalnej mapy świata. Sama chętnie bym sobie taką powiesiła u siebie na ścianie.

 

1. Zegar dla podróżnika Sifcon

2. Etui na dokumenty Remember

3. Latarka LED GP PSR51 z akumulatorem, wodoodporna

4. Kamera sportowa GOPRO Hero 7 Black

5. Scyzoryk Victorinox

6. Notes w linie dla podróżnika, z miejscem na notatki, dokumenty i drobiazgi z podróży

7. Aeropress dla miłośników dobrej kawy nawet w podróży

8. Bielizna termoaktywna Craft

9. Powerbank SANDBERG Survivor 420-36, 20100 mAh, wodooi wstrząsoodporny

10. Książki:


Na blogu znajdziecie także: